C322C104Z5U5TA
Mfr.Part #
C322C104Z5U5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.08mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated DC :
50V
Dissipation Factor :
4 %
Tolerance :
-20% +80%
Size Code :
Temperature Coefficient :
Z5U
Lead Style :
Formed Leads
HTS Code :
Lead Diameter :
510 µm
Capacitance :
0.1μF
Packaging :
Bulk
Height :
3.18mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Series :
GoldMax 300 Comm Z5U
Mounting Type :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
Z5U
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.18mm
Published :
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-10°C~85°C