C322C104K5R5TA
Mfr.Part #
C322C104K5R5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Dissipation Factor :
2.5 %
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
510 µm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Pitch :
5.08mm
Formed Leads
Voltage :
50V
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Multilayer :
yes
Mount :
PCB, Through Hole
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Length :
7mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Pins :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Capacitance :
0.1μF
Depth :
3.18mm
Weight :
28.349523g
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Height :
3.18mm
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
1 (Unlimited)
Datasheets
C322C104K5R5TA
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C322C104K5R5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, C322C104K5R5TA pinout, C322C104K5R5TA datasheet PDF, C322C104K5R5TA amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C322C104K5R5TA ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C322C104K5R5TA
GoldMax 300 Comm X7R 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial