C322C104K2R5TA
Mfr.Part #
C322C104K2R5TA
Package / Case
Dipped
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
Stock
783
In Stock :
783
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
Bulk
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
5.08mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Termination :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
2008
Lead Pitch :
5.08mm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Dielectric :
X7R
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Dipped
Capacitance :
100nF
Terminal Shape :
Wire
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Size Code :
2012
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Mount :
Through Hole
Height :
6.6mm
Max Operating Temperature :
125°C