C322C103M5R5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C322C103M5R5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Stock
185
In Stock :
185
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
5.08mm
Lead Diameter :
510 µm
Number of Pins :
2
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
10000pF
Radiation Hardening :
No
Published :
2008
Lead Style :
Formed Leads
Depth :
3.18mm
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Dissipation Factor :
2.5 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
8 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C