C3225X7T2E334K200AE
Mfr.Part #
C3225X7T2E334K200AE
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7T 1210
Ceramic Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Feature :
Soft Termination
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7T
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Thickness :
2.3114mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
250V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.33μF
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
TDK Corporation C3225X7T2E334K200AE
C 0.33μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)