C3225X7R2A474M200AE
Mfr.Part #
C3225X7R2A474M200AE
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Thickness :
2.3114mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.091 2.30mm
Capacitance :
0.47µF
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Published :
Case Code (Metric) :
Datasheets
C3225X7R2A474M200AE
TDK Corporation C3225X7R2A474M200AE
C 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)