C3225X7R1C106M/5
Mfr.Part #
C3225X7R1C106M/5
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness :
2.2098mm
Height :
2mm
Published :
Length :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Width :
2.4892mm
Capacitance :
10μF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
C3225X7R1C106M/5
TDK Corporation C3225X7R1C106M/5
C 10μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
C3225X7R1C106M/5 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
C3225X7R1C106M/5 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V