C3225NP02J333J250AA
Mfr.Part #
C3225NP02J333J250AA
Description
CAP CER 0.033UF 630V NP0 1210
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
1210 (3225 Metric)
Case Code (Metric) :
Thickness :
2.794mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Feature :
High Temperature
Capacitance :
0.033µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Series :
C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Published :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.5mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
630V
Weight :
15.989131mg
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Datasheets
C3225NP02J333J250AA
TDK Corporation C3225NP02J333J250AA
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)