C3225NP02E223J160AA
Mfr.Part #
C3225NP02E223J160AA
Description
CAP CER 0.022UF 250V NP0 1210
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
250V
Thickness :
1.8034mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
0.022µF
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Height :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
20 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Weight :
15.989131mg
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
C
Feature :
High Temperature
Datasheets
C3225NP02E223J160AA
TDK Corporation C3225NP02E223J160AA
C 0.022μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)