C3225JB2E154K200AA
Mfr.Part #
C3225JB2E154K200AA
Description
CAP CER 0.15UF 250V JB 1210
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
HTS Code :
1210 (3225 Metric)
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
JB
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Temperature Coefficient :
JB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.2mm
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Series :
C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
2mm
Width :
2.5mm
Thickness :
2.2098mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Datasheets
C3225JB2E154K200AA
TDK Corporation C3225JB2E154K200AA
C 0.15μF 250V Ceramic Capacitor ±10% JB 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)