C3225CH2J822K125AA
Mfr.Part #
C3225CH2J822K125AA
Description
CAP CER 8200PF 630V CH 1210
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated :
630V
Width :
2.5mm
HTS Code :
Height :
1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
CH
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Series :
C
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
CH
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.4478mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%