C3225CH1H683K200AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C3225CH1H683K200AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 50V CH 1210
Stock
948
In Stock :
948
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
85°C
Case Code (Metric) :
3225
Min Operating Temperature :
-25°C
Feature :
Low ESL
Series :
C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Width :
2.4892mm
Capacitance :
0.068μF
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
CH
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Case Code (Imperial) :
1210
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2004mm
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Published :
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
2.2098mm
Datasheets
C3225CH1H683K200AA
TDK Corporation C3225CH1H683K200AA
C 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±10% CH 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -25°C~85°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)