C3225C0G2J392J125AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C3225C0G2J392J125AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G 1210
Stock
373
In Stock :
373
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Thickness :
1.4478mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Weight :
15.989131mg
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
3225
Voltage - Rated DC :
630V
Depth :
2.5mm
Height :
2.5mm