C320C680JAG5TA
Mfr.Part #
C320C680JAG5TA
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 RADIAL
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Mounting Type :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
13 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Voltage - Rated :
250V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount :
No
Terminal Shape :
Wire
GoldMax 300 Comm C0G
Datasheets
C320C680JAG5TA
KEMET C320C680JAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 68pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial