C320C475K3N5TA
Mfr.Part #
C320C475K3N5TA
Description
CAP CER 4.7UF 25V X8L RADIAL
Stock
292
In Stock :
292
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Radial
Series :
GoldMax 300 Auto X8L HT150C
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4.7μF
X8L
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Datasheets
C320C475K3N5TA
KEMET C320C475K3N5TA
GoldMax 300 Auto X8L HT150C 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial