C320C432F3G5TA7301
Mfr.Part #
C320C432F3G5TA7301
Description
CAP CER 4300PF 25V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C320C432F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C320C432F3G5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C320C432F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm