C320C390J3G5TA7301
Mfr.Part #
C320C390J3G5TA7301
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance :
39pF
Feature :
Low ESL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C320C390J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 39pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial