C320C334K1R5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C320C334K1R5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e3
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
3.18mm
Package / Case :
Radial
Radiation Hardening :
No
Length :
5.08mm
Capacitance :
330nF
Lead Pitch :
2.54mm
Terminal Shape :
Wire
HTS Code :
Multilayer :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
10%
Height :
6.6mm
Dielectric :
X7R
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
C320C334K1R5TA
KEMET C320C334K1R5TA
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial