C320C332J2G5TA
Mfr.Part #
C320C332J2G5TA
Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Stock
832
In Stock :
832
Ceramic Capacitors
Lead Length :
7mm
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
28 Weeks
Height :
3.18mm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
510 µm
Size Code :
2012
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
320
Dielectric :
C0G
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Ceramic
Mount :
PCB, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Depth :
3.18mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Pitch :
2.54mm
Capacitance :
3300pF
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
2006
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage :
200V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
C320C332J2G5TA
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C320C332J2G5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Number of Terminations:2, Number of Pins:320, Voltage:200V, C320C332J2G5TA pinout, C320C332J2G5TA datasheet PDF, C320C332J2G5TA amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C320C332J2G5TA ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C320C332J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial