C320C301JAG5TA7301
Mfr.Part #
C320C301JAG5TA7301
Description
CAP CER 300PF 250V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
300pF
Lead Style :
Straight
KEMET C320C301JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial