C320C222F1G5TA
Mfr.Part #
C320C222F1G5TA
Description
CAP CER 2200PF 1% 100V C0G RAD
Stock
165
In Stock :
165
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Lead Pitch :
2.54mm
Length :
5.08mm
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
3.18mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dissipation Factor :
0.1 %
Wire
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
2008
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Size Code :
2012
Capacitance :
2200pF
Datasheets
C320C222F1G5TA
KEMET C320C222F1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 2200pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial