C320C153K5R5TA
Mfr.Part #
C320C153K5R5TA
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage :
50V
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Tolerance :
±10%
Lead Length :
7mm
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
2.5 %
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Depth :
3.18mm
Mount :
PCB, Through Hole
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.015µF
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Pitch :
2.54mm
Number of Pins :
320
Height :
3.18mm
Datasheets
C320C153K5R5TA
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C320C153K5R5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:Radial, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:320, C320C153K5R5TA pinout, C320C153K5R5TA datasheet PDF, C320C153K5R5TA amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C320C153K5R5TA ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C320C153K5R5TA
GoldMax 300 Comm X7R 0.015μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial