C320C122J3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C320C122J3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Style :
Straight
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C320C122J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial