C320C102K2R5TA
Mfr.Part #
C320C102K2R5TA
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Depth :
3.18mm
Lead Pitch :
2.54mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Temperature Coefficient :
X7R
Mount :
PCB, Through Hole
Straight
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height Seated (Max) :
0.290 7.36mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
320
Voltage :
200V
Height :
3.18mm
Lead Length :
7mm
Voltage - Rated DC :
200V
Size Code :
Dissipation Factor :
2.5 %
Datasheets
C320C102K2R5TA
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C320C102K2R5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Pins:320, Voltage:200V, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, C320C102K2R5TA pinout, C320C102K2R5TA datasheet PDF, C320C102K2R5TA amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C320C102K2R5TA ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C320C102K2R5TA
GoldMax 300 Comm X7R 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial