C318C682G2G5TA
Mfr.Part #
C318C682G2G5TA
Description
CAP CER 6800PF 200V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Capacitance :
6800pF
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Datasheets
C318C682G2G5TA
KEMET C318C682G2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C682G2G5TA Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C318C682G2G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm