C318C622K1G5TA7301
Mfr.Part #
C318C622K1G5TA7301
Description
CAP CER 6200PF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
6200pF
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±10%
KEMET C318C622K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 6200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C622K1G5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C318C622K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm