C318C561FAG5TA7301
Mfr.Part #
C318C561FAG5TA7301
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
560pF
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL
KEMET C318C561FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 560pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C561FAG5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C318C561FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm