C318C560FAG5TA7301
Mfr.Part #
C318C560FAG5TA7301
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
KEMET C318C560FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 56pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C560FAG5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C318C560FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm