C318C470GAG5TA7301
Mfr.Part #
C318C470GAG5TA7301
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
47pF
KEMET C318C470GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 47pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C470GAG5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C318C470GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm