C318C432K2G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C318C432K2G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4300pF
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Formed Leads
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C318C432K2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C432K2G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C318C432K2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm