C318C432J2G5TA7301
Mfr.Part #
C318C432J2G5TA7301
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4300pF
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Formed Leads
KEMET C318C432J2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C432J2G5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C318C432J2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm