C318C361JAG5TA7301
Mfr.Part #
C318C361JAG5TA7301
Description
CAP CER 360PF 250V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Capacitance :
360pF
KEMET C318C361JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 360pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial