C318C332J5G5TA
Mfr.Part #
C318C332J5G5TA
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Datasheets
C318C332J5G5TA
KEMET C318C332J5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C332J5G5TA Overview
A 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C318C332J5G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm