C318C332G2G5TA
Mfr.Part #
C318C332G2G5TA
Description
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Capacitance :
3300pF
Pbfree Code :
yes
Datasheets
C318C332G2G5TA
KEMET C318C332G2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C332G2G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C318C332G2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm