C318C332G1G5TA
Mfr.Part #
C318C332G1G5TA
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
Radial
Datasheets
C318C332G1G5TA
KEMET C318C332G1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C332G1G5TA Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C318C332G1G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm