C318C302G5G5TA7301
Mfr.Part #
C318C302G5G5TA7301
Description
CAP CER 3000PF 50V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
3000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C318C302G5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3000pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C302G5G5TA7301 Overview
A 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C318C302G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm