C318C272GAG5TA
Mfr.Part #
C318C272GAG5TA
Description
CAP CER 2700PF 250V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
ROHS3 Compliant
Datasheets
C318C272GAG5TA
KEMET C318C272GAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 2700pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C272GAG5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C318C272GAG5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm