C318C220G3G5TA7301
Mfr.Part #
C318C220G3G5TA7301
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
22pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C318C220G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 22pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C220G3G5TA7301 Overview
A 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C318C220G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm