C318C182G3G5TA7301
Mfr.Part #
C318C182G3G5TA7301
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Capacitance :
1800pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Through Hole
KEMET C318C182G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1800pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C182G3G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C318C182G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm