C318C101F3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C318C101F3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
100pF
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.235 5.97mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Style :
Formed Leads
KEMET C318C101F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 100pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C318C101F3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C318C101F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm