C317C822G5G5TA
Mfr.Part #
C317C822G5G5TA
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
13 Weeks
yes
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C317C822G5G5TA
KEMET C317C822G5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C822G5G5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C317C822G5G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm