C317C752G3G5TA7301
Mfr.Part #
C317C752G3G5TA7301
Description
CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
7500pF
Feature :
Low ESL
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
KEMET C317C752G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 7500pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C752G3G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C317C752G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm