C317C680J2G5TA
Mfr.Part #
C317C680J2G5TA
Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Stock
2
In Stock :
2
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Height :
2.54mm
Lead Diameter :
510 µm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Pins :
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Number of Terminations :
Lead Pitch :
5.08mm
Multilayer :
Through Hole
Size Code :
1510
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Dissipation Factor :
0.1 %
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Mount :
PCB, Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated DC :
200V
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitance :
68pF
Published :
2008
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage :
200V
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.54mm
REACH SVHC :
No SVHC
Dielectric :
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Length :
7mm