C317C680FAG5TA7301
Mfr.Part #
C317C680FAG5TA7301
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
68pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
1 (Unlimited)
KEMET C317C680FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 68pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C680FAG5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C317C680FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm