C317C622G3G5TA
Mfr.Part #
C317C622G3G5TA
Description
CAP CER 6200PF 25V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
6200pF
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Datasheets
C317C622G3G5TA
KEMET C317C622G3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 6200pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C622G3G5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C317C622G3G5TA Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm