C317C561F3G5TA7301
Mfr.Part #
C317C561F3G5TA7301
Description
CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance :
560pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
KEMET C317C561F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 560pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C561F3G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C317C561F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm