C317C512J1G5TA7301
Mfr.Part #
C317C512J1G5TA7301
Description
CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
5100pF
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
KEMET C317C512J1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 5100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C512J1G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C317C512J1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm