C317C512G1G5TA7301
Mfr.Part #
C317C512G1G5TA7301
Description
CAP CER 5100PF 100V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±2%
Capacitance :
5100pF
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
C0G NP0
KEMET C317C512G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 5100pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C512G1G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C317C512G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm