C317C510FAG5TA7301
Mfr.Part #
C317C510FAG5TA7301
Description
CAP CER 51PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
51pF
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
KEMET C317C510FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 51pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C317C510FAG5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C317C510FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm