C317C471KAG5TA7301
Mfr.Part #
C317C471KAG5TA7301
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
470pF
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
Tolerance :
±10%
KEMET C317C471KAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial